DRUM-in

Drum-in je progresivní vyučovací projekt, dnes už prověřený pěti lety intenzivního hraní na více než 400 školách různého typu po celé České republice. Byl už předveden v mnoha základních, speciálních, mateřských a středních školách a gymnáziích, byl testován i na učitelích a profesorech hudební výchovy (v rámci Letní hudební školy v Liberci) a dále se několika programů účastnili také nadšení rodiče a byl předveden i na letních dětských táborech a v rámci několika festivalů, například Jičín Město Pohádky. Je velmi oblíbený díky využití nových kreativních možností vzdělávání žáků v oblasti soudobé hudby. Lze jej hodnotit jako plnoprávný doplňující program současné hudební výchovy.

Miloš Dvořáček, se profesionálně zabývá hrou na bicí a perkusivní nástroje více než 20let. V poslední dekádě si během spolupráce s českou hudební špičkou všech žánrů ( Iva Bittová, Petr Nikl, Roman Holý, Petr Hapka, Michal Horáček, Irena Budweisserová, Radúza, Radek Krampl, Karel Růžička, Roman Pokorný, Vladimír Václavek, Pavel Fajt, Ondřej Smeykal, Ester Kočičková, Pavel Dobeš, Wabi Daněk, Robert Křesťan a další), osvojil bohatou škálu přístupů k populární, jazzové, klasické i alternativní hudbě.

V současné době se věnuje kromě autorské hudební produkce i edukativním projektům.
…“Při spolupráci s mnoha mladými nadějnými hudebníky jsem si všiml, jak důležitá pro hudební názor a vývoj jedince je jeho znalost, nebo alespoň povědomí o hudebních kořenech“…

Projekt DRUM-in, je syntézou zábavy a výchovy. Nenásilnou formou se posluchači seznámí s původem hudebních žánrů současnosti.
..“Důležitým aspektem pro práci např. s dospívajícími žáky je pro mne propojení aktuálních hudebních žánrů jako jsou Hip hop,beatbox, atd, jež jsou mezi dospívajícími nejoblíbenější poslechovou hudbou a které lze vnímat jako velmi kreativní a perspektivní hudební činnost nejmladší generace, s komplexnějším kontextem, bez kterého se tyto žánry stávají povrchní zábavou. Posluchači během programu pochopí a nahlédnou do zákulisí vzniku a původu současné hudby, minulost a přítomnost dostane kontinuitu.“

Důraz je kladen na interaktivitu programu. Žáci mají příležitost si žánry vyzkoušet, a pod profesionálním vedením se dostat hravou formu do role zpěváka, bubeníka, rapera , beat boxera…. „Program je koncipován velice uvolněně, nelpím za každou cenu na dodržení bodů programu, pokud se celé vystoupení směruje jinam na základě kreativní spolupráce s žáky, velmi rád vyhovím momentálním náladám, přáním a chuti a podpořím je improvizovaným doprovodem“….

Pokud Vás vážení pedagogové zajímají ohlasy a hodnocení ze škol, které jsme již s programem navštívili, podívejte se na Hodnocení vystoupení Drum-in. A pokud Vás zajímá, jak to tam vypadalo, podívejte se na fotky z jednotlivých škol, nebo videa programu Drum-in.

 

Mapa zobrazuje místa, kde už Drum-in proběhl.


Velká mapa místKomentáře nejsou povoleny.